Sari la conținut
  • Contabil Superior

    Competențe și studii:

    • Studii superioare finalizate în contabilitate;
    • Experiență în domeniul contabilității minim 3 ani;
    • Cunoașterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS);
    • Experiență în utilizarea softul SAP constituie un avantaj;
    • Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului de bază Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
    • Permis de conducere categoria B.

    Profil personal:

    • Orientare spre respectarea termenelor limită și atingerea obiectivelor;
    • Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă);
    • Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților;
    • Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență.

    Responsabilități:

    • Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
    • Corespondența cu SFS și cu autoritățile de control;
    • Elaborarea Rapoartelor Statistice și celor prevăzute de legislația în vigoare;
    • Calcularea taxelor și a impozitelor, TVA, etc;
    • Alte sarcini specifice funcției.

    Oferim:

    • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale;
    • Posibilitatea schimbului de experiență în cadrul grupului;
    • Posibilități de promovare;
    • Pachet de compensare atractiv;
    • Oficiul în centrul orașului;
    • Participarea la Training-uri.

    Vă invitam să trimiteţi CV-ul în română, insoțit de o scrisoare de intenţie, la adresa electronică: job@grawe.md

    Vă rugăm ca în Tema din Email sa indicaţi „CV pentru funcţia de Contabil Superior”

    de exemplu: asigurarea autovehiculelor, agenții Grawe